+420 736 753 735
 softbit@softbit.cz

Aktuality

Mzdy 2017 - verze 3.71

Vážení uživatelé,

na našem Zákaznickém  portále je pro Vás k dispozici ke stažení nová verze Mezd SOFT PC 2017 - číslo 3.71.Převod provádějte pouze v případě, že nemáte v programu nastaveny speciální nebo individuální úpravy.

 

MZDY 2017 (verze 3.71) - přehled změn k 12.07.2017

 • od 1.7.2017 se zvyšuje daňové zvýhodnění na 2. a na 3. a každé další dítě, změny tedy platí pro výplatu mezd za červenec 2017. V této verzi program automaticky nabídne nastavení těchto slev po převodu výplat za období 06/2017 do archivu. Případně lze spustit přepočet ručně v nabídce Nastavení->Přepočet částek daňového zvýhodnění na děti. Daňové zvýhodnění se zvyšuje u druhého dítěte na 1.617 Kč měsíčně, u třetího a dalšího dítěte se zvyšuje sleva na 2.017 Kč měsíčně. Po přepočtu částek zkontrolujte nastavení částek slev v číselníku "Pojistné, nemocenské dávky, účty FÚ a ČSSZ" a také zkontrolujte nastavení slev v kmeni pracovníků u jednotlivých dětí.
 • Statistika ISPV TREXIMA upravena na novou strukturu. Do statistiky ISPV TREXIMA bylo doplněno pole NAZPOZ - název pracovní pozice, které se generuje z názvu profese pracovního poměru. Dále bylo doplněno pole OBORVZD obor vzdělání, které se v současnosti negeneruje, není vyžadováno.
 • do kontroly integrity dat před importem do SQL přidána možnost hromadného doplnění pole státní občanství, pracoviště, prac.zařazení, četa na záložkách Kmen.prac. a Kmen DPP
 • přidána nová sestava (tiskopis) Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění pro účely podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Najdete ji v menu Tisky->Potvrzení podklady

Nové platové stupnice od 1.7.2017 pro příspěvkové organizace.

V tomto článku najdete odkaz na stažení nových platových stupnic platných od 1.7.2017.

Nařízením vlády ze dne 31. května 2017, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, se od 1.7.2017 mění platové stupnice. Počet stupnic se redukuje z 9 na 6. Podrobnější informace o nových platových stupnicích v odkaze. Pro stažení souboru XML v dolní části klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz a dejte 'uložit cíl jako'. Změny provádějte ve verzi 3.71.


Nové platové stupnice platné od 1.7.2017 - postup v programu MZDY

 • nové platové stupnice nahrajte do programu v období 7/2017 tj. po převodu dat za měsíc 6/2017 do archivu
 • do příslušného číselníku platové stupnice (Číselníky->Platové stupnice) nahrajte správnou platovou stupnici z xml souboru (pokud používáte více platových stupnic, nahrajte pro všechny příslušné nové stupnice z xml souborů), odkazy na stažení platových stupnic najdete na konci tohoto článku. Tedy např. pokud v číselníku platové stupnice 1 máte nastavenu platovou stupnici dle přílohy č.1, do číselníku platové stupnice 1 nahrajete platovou stupnici č.1 platnou od 1.7.2017. Platovou stupnici nahrajeme z xml souboru kliknutím na tlačítko import, kde budete vyzváni z výběru příslušného xml s daty.
 • zkontrolujte správnost načtených dat do číselníků platových stupnic
 • spusťte přepočet základních platů z menu Nastavení->Přepočet základních platů. Jako datum změny základního platu zadejte 1.7.2017, poté potvrďte uložení provedených změn kliknutím na ANO
 • zkontrolujte u pracovních poměrů správné přepočítání platů, např. v menu "Osobní agenda->Kmen pracovníků-plat" a "Osobní agenda->Kmen dalších pracovních pracovníků-plat"

Nové platové stupnice platné od 1.7.2017 - postup v programu PERSONALISTIKA (použití pomocných platových stupnic pro přípravu platových výměrů )

 • do příslušného číselníku pomocné platové stupnice nahrajte správnou platovou stupnici z xml souboru (pokud používáte více platových stupnic, nahrajte pro všechny příslušné nové stupnice z xml souborů), odkazy na stažení platových stupnic najdete dole v tomto článku. Tedy např. pokud v číselníku platové stupnice 1 máte nastavenu platovou stupnici dle přílohy č.1, do pomocné platové stupnice 1 nahrajete platovou stupnici č.1 platnou od 1.7.2017. Platovou stupnici nahrajeme z xml souboru kliknutím na tlačítko import, kde budete vyzváni z výběru příslušného xml s daty.
 • zkontrolujte správnost načtených dat do pomocných platových stupnic
 • v menu "Nastavení->Nastavení programu" zaškrtněte volbu "Použít pomocné platové stupnice". Po zaškrtnutí této volby můžete automaticky nechat přepočítat platy v personálních údajích zaměstnanců, rovněž můžete nechat nastavit datum upozornění na změnu platu na 1.7.2017
 • zkontrolujte u pracovních poměrů správné přepočítání platů v personálních údajích
 • vytiskněte nové platový výměry z personálních údajů

 

Poznejte blíže všechny naše služby

 

Chcete více informací?

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme a vybereme ideální produkt na míru Vaší společnosti či organizaci.

Image

Tomáš Urban

ředitel společnosti

Tel.: +420 603 449 244
E-mail: tomas.urban@softbit.cz

Společnost Softbit software s.r.o. Rychnov nad Kněžnou, IČO: 27473716 prohlašuje, že bude osobní údaje vyplněné v poptávkovém formuláři zpracovávat pouze za účelem vyhotovení obchodní nabídky a pro zajištění služeb souvisejících s charakterem poptávky. Tyto údaje nebudou předávány třetím osobám a společnost je bude chránit v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) číslo 2016/679 o ochraně osobních údajů.

SOFTbit software s.r.o.

Zaměřujeme se na vývoj a distribuci vlastních ekonomických a informačních systémů. Zajišťujeme plnou servisní podporu našich zákazníků k dodanému software. Umíme vymyslet řešení speciálně i pro Vás...

 

© 2022 SOFTbit software

Kontakty

Softbit Software s.r.o.
Nad Dubinkou 1634
516 01 Rychnov nad Kněžnou

IČO: 274 73 716
DIČ: CZ27473716

Po - Pá: 8-12 / 13-16