+420 736 753 735
 softbit@softbit.cz

Aktuality

SQL Ekonom 2020 - vodné a stočné

Vážení uživatelé informačního systému SQL Ekonom v modulech vodné a stočné,

připravili jsme pro Vás novou verzi SQL Ekonom pro rok 2020. Nový celkový manuál a popis roční uzávěrky a nastavení roku 2020 v modulu vodné a stočné najdete ke stažení na našem zákaznickém portále, sekce "Příručky a manuály".

Hlavní změny v nové verzi 2020 programu jsou:

 • změny v nastavení sazeb DPH pro vyúčtování a daňové doklady ze záloh v souvislosti se změnou DPH na 10 % od 1. 5. 2020 - bližší popis naleznete na konci rozdílové příručky
 • změny ve výpočtu nových záloh pro vodné a stočné
 • zjednodušení výpočtu odpočtů spotřeby podružných vodoměrů
 • zrychlení tvorby nových předpisů záloh
 • kontrolní výstupy pro srovnání vystavených faktur a odečtů vodoměrů
 • elektronické odesílání upomínek k neuhrazeným zálohám po splatnosti
 • tisk upomínek k zálohám i z historie
 • změny ve výpočtu DPH ze zaokrouhlení faktur
 • úpravy ve tvorbě exportu předpisů na SIPO
 • změny v exportu přeplatků z vyúčtování do složek
 • saldo platební kalendář - zde je navíc údaj poznámka saldo (Tento údaj lze doplnit, není však zatím doplněn do sestav. Pokud chcete údaj doplnit do některé sestavy, domluvte se prosím s kolegou panem J. Holým)
 • blokování připojení záloh k historickým odečtům (Při změně historického období program automaticky blokuje připojení záloh. Přepínač je nové umístěn na odetu vodoměru)

Instalace nové verze programu na rok 2020 si můžete sami provést (pokud nemáte od naší společnosti specifické úpravy) stažením aktualizačního balíčku ze zákaznického portálu v sekci "Aktualizace vodné a stočné" nebo můžete kontaktovat našeho pracovníka (nebo centrálu naší společnosti), který o Vaši společnost pečuje. Rádi Vám instalaci provedeme a vše vysvětlíme.

Instalaci doporučujeme všem plátcům DPH před tvorbou nových předpisů záloh po 1. 5. 2020.

Uživatelé, kteří provádí vyúčtování vodného a stočného formou paušálních částek, upozorňujeme na nutnost aktualizace před prvním zpracováním vyúčtování paušálních částek v roce 2020.

Instalaci neprovádějte v průběhu zpracování vyúčtování odečtů vodoměrů v případě, že provádíme odpočty spotřeby podružných vodoměrů - v nové verzi je změněn systém výpočtu odpočtu podružných vodoměrů, který není kompatibilní s předchozí verzí.

Příjemnou práci s programem Vám přeje tým společnosti Softbit software s.r.o.

Poznejte blíže všechny naše služby

 

Chcete více informací?

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme a vybereme ideální produkt na míru Vaší společnosti či organizaci.

Image

Tomáš Urban

ředitel společnosti

Tel.: +420 603 449 244
E-mail: tomas.urban@softbit.cz

Společnost Softbit software s.r.o. Rychnov nad Kněžnou, IČO: 27473716 prohlašuje, že bude osobní údaje vyplněné v poptávkovém formuláři zpracovávat pouze za účelem vyhotovení obchodní nabídky a pro zajištění služeb souvisejících s charakterem poptávky. Tyto údaje nebudou předávány třetím osobám a společnost je bude chránit v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) číslo 2016/679 o ochraně osobních údajů.

SOFTbit software s.r.o.

Zaměřujeme se na vývoj a distribuci vlastních ekonomických a informačních systémů. Zajišťujeme plnou servisní podporu našich zákazníků k dodanému software. Umíme vymyslet řešení speciálně i pro Vás...

 

© 2022 SOFTbit software

Kontakty

Softbit Software s.r.o.
Nad Dubinkou 1634
516 01 Rychnov nad Kněžnou

IČO: 274 73 716
DIČ: CZ27473716

Po - Pá: 8-12 / 13-16