+420 736 753 735
 softbit@softbit.cz

Aktuality

Zaokrouhlení DPH

Vážení uživatelé informačního systému SQL Ekonom,

rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci ohledně zaokrouhlení DPH.

Finanční správa vydala dne 14. 10. 2019 vyjádření, ve kterém uvádí: "Novela ZDPH výslovně neupravuje postup zahrnutí částky vzniklé zaokrouhlením v případě úplaty za zdanitelné plnění provedené formou bezhotovostních plateb. Pokud však poskytovatel plnění úplatu za zdanitelné plnění zaokrouhlí i v případech, kdy ta bude realizována bezhotovostním způsobem, pak z důvodu zachování stejného daňového přístupu k zaokrouhlovacím rozdílům, nevstupuje ani v tomto případě zaokrouhlovací rozdíl do základu daně a nepodléhá tak dani."

"Pro doplnění uvádíme, že zaokrouhlením je ve všech případech hotovostní i bezhotovostní úplaty míněno pouze zaokrouhlení na nejbližší celou korunu. Pokud by plátce provedl zaokrouhlení vyšší, pak tento rozdíl u hotovostních i bezhotovostních plateb vždy vstoupí do základu daně (dochází k tzv. přepočtení na nový základ daně a výši daně)."

Celé vyjádření Finanční správy si můžete přečíst zde.

 

Vyjádření daňových poradců si můžete přečíst v článku daňového poradce pana Ing. Pavla Běhounka zde.

 

Informace pro zákazníky s verzí 19.7. a vyšší:

V programu SQL Ekonom s verzí 19.7. a vyšší, vstupuje zaokrouhlení vydaných faktur do DPH. Toto nastavení odpovídá běžnému výkladu komory daňových poradců a domníváme se, že by nemělo být předmětem doměrku daně ze strany Finančního úřadu. Pokud se však tomuto riziku chcete vyhnout můžete si nastavit program tak, že buď budete nezaokrouhlovat, nebo Vám zaokrouhlení nebude vstupovat do DPH. Postup úpravy nastavení programu naleznete zde.

 

Aktuálně také čekáme na vyjádření GFŘ na náš dotaz, ohledně problematiky zaokrouhlování DPH.

Váš tým Softbit software s.r.o.

Poznejte blíže všechny naše služby

 

Chcete více informací?

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme a vybereme ideální produkt na míru Vaší společnosti či organizaci.

Image

Tomáš Urban

ředitel společnosti

Tel.: +420 603 449 244
E-mail: tomas.urban@softbit.cz

Společnost Softbit software s.r.o. Rychnov nad Kněžnou, IČO: 27473716 prohlašuje, že bude osobní údaje vyplněné v poptávkovém formuláři zpracovávat pouze za účelem vyhotovení obchodní nabídky a pro zajištění služeb souvisejících s charakterem poptávky. Tyto údaje nebudou předávány třetím osobám a společnost je bude chránit v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) číslo 2016/679 o ochraně osobních údajů.

SOFTbit software s.r.o.

Zaměřujeme se na vývoj a distribuci vlastních ekonomických a informačních systémů. Zajišťujeme plnou servisní podporu našich zákazníků k dodanému software. Umíme vymyslet řešení speciálně i pro Vás...

 

© 2022 SOFTbit software

Kontakty

Softbit Software s.r.o.
Nad Dubinkou 1634
516 01 Rychnov nad Kněžnou

IČO: 274 73 716
DIČ: CZ27473716

Po - Pá: 8-12 / 13-16