+420 736 753 735
 softbit@softbit.cz

Aktuality

Důležité změny u ošetřovného

Dobrý den Vážení uživaté programu Mzdy SOFT PC,

rádi bychom Vás informovali o důležitých změnách u ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii. V režimu legislativní nouze byl schválen zákon č. 133/2020 Sb., o některých úpravách v sociálním zabezpečení v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020.

Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let, a to po celou dobu uzavření škol. Podmínky pro poskytování ošetřovného, jak postupovat a další informace naleznete na webu Ministerstva práce a sociálních věcí zde.

Zaměstnanec žádá o výplatu ošetřovného tiskopisem „Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)“, který mu vydá ve 2 vyhotoveních výchovné zařízení (škola), které dítě navštěvuje, tiskopis ke stažení zde.

Novinkou je, že se rodiče mohou vícekrát střídat pro uplatnění nároku na ošetřovné z důvodu uzavření školy. K žádosti o ošetřovné, musí zaměstnanec vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“, tiskopis ke stažení zde.

V tomto tiskopisu vyplní dny, které pečoval o dítě. Tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“ je možné vyplnit pouze ručně, bez vazby na program Mzdy SOFT PC, naskenovat jej a poslat na ČSSZ.

Zaměstnavatel pak doplní další informace a předá podklady pro rozhodnutí o dávce příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí.

Jak zadat ošetřovné v programu Mzdy SOFT PC a odeslat přílohu k žádosti o dávku naleznete zde.

Přejeme Vám příjemnou práci s programem

Váš tým Softbit software s.r.o.

Poznejte blíže všechny naše služby

 

Chcete více informací?

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme a vybereme ideální produkt na míru Vaší společnosti či organizaci.

Image

Tomáš Urban

ředitel společnosti

Tel.: +420 603 449 244
E-mail: tomas.urban@softbit.cz

Společnost Softbit software s.r.o. Rychnov nad Kněžnou, IČO: 27473716 prohlašuje, že bude osobní údaje vyplněné v poptávkovém formuláři zpracovávat pouze za účelem vyhotovení obchodní nabídky a pro zajištění služeb souvisejících s charakterem poptávky. Tyto údaje nebudou předávány třetím osobám a společnost je bude chránit v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) číslo 2016/679 o ochraně osobních údajů.

SOFTbit software s.r.o.

Zaměřujeme se na vývoj a distribuci vlastních ekonomických a informačních systémů. Zajišťujeme plnou servisní podporu našich zákazníků k dodanému software. Umíme vymyslet řešení speciálně i pro Vás...

 

© 2022 SOFTbit software

Kontakty

Softbit Software s.r.o.
Nad Dubinkou 1634
516 01 Rychnov nad Kněžnou

IČO: 274 73 716
DIČ: CZ27473716

Po - Pá: 8-12 / 13-16