+420 736 753 735
 softbit@softbit.cz

Řízení odbytu

Sledujte snadno další potřebné doklady pro podnik, které nemají přímo účetní charakter, a to prostřednictvím modulu Řízení odbytu. Kromě poptávky, nabídky, objednávky, rezervací, reklamací apod., lze sledovat i evidenci strojů. Modul je také propojen se subsystémy Sklad a Výroba.

Vlastnosti subsystému Řízení odbytu

  • evidence poptávek - tvorba nabídkových listů
  • evidence došlých objednávek
  • evidence zakázek od odběratelů
  • evidence výrobních zakázek propojená s kalkulacemi výroby
  • rezervace na objednávané zboží
  • evidence dodavatelských i odběratelských reklamací
  • automatizované vystavení výdejek či dodacích listů a faktur z přijatých zakázek
  • evidence obchodního případu od jeho založení po potvrzení nabídky, až po ukončení dodáním služeb či zboží odběrateli
  • evidence strojů prodaných a servisovaných u zákazníků

Vybraná řešení řízení odbytu

Reklamace dodavatelské a odběratelské

Reklamace dodavatelské a odběratelské

V systému je možné evidovat jak dodavatelské, tak i odběratelské reklamace. Systém po zadání vazby do některého dokladu umí dohledat případné naskladněné / prodané položky a k těmto udělat reklamační protokol. Je možné propojení odběratelské reklamace na dodavatelskou v případě, že přenášíte reklamaci na svého dodavatele.

Poptávky

Poptávky

Funkce umožňuje jednoduše evidovat přijaté poptávky na výrobky, zboží či služby od zákazníků včetně přijatých dokumentů, které lze ukládat do databáze. Z přijatých poptávek je možné zadávat úkoly jiným pracovníků. Z poptávky lze tvořit jednu či více nabídek.

Evidence zakázkových listů

Evidence zakázkových listů

Propojeno s moduly nabídek, objednávek, skladů, výroby a dopravy.

Číselník strojů

Číselník strojů

Možné využití v propojení se zakázkovými listy.

Nabídky

Nabídky

Na základě poptávky lze pomocí modulu nabídek snadno tvořit nabídky a tyto včetně příloh zasílat elektronicky zákazníkovi. V nabídkách lze přehledně sledovat vývoj obchodního jednání se zákazníkem a vyhodnocovat jednotlivých nabídky.

Karta obchodního případu

Karta obchodního případu

V případě používání je zastřešením všech modulů od poptávek, přes nabídky, zakázky, účetní doklady, fakturace, sklady, dopravu atd. Tímto způsobem je v jednom místě vidět přímo všechny zadané doklady.

Odběratelské a dodavatelské objednávky

Odběratelské a dodavatelské objednávky

Na základě poptávky systém dovoluje automatizovat proces tvorby odběratelské objednávky s následnou fakturací a expedicí zboží. Ve formuláři dodavatelských objednávek můžeme vytvářet objednávky k dodavatelům na služby či zboží s možnosti automatizace dle limitních zásob.

Zakázky

Zakázky

Zakázkové listy lze zaznamenávat jednoduše přímo v modulu zakázky nebo automatickou tvorbou z modulu nabídek či modulu řízení výroby. Se zakázkovými listy je přímo svázáno skladového hospodářství a účetnictví. Na zakázkové listy lze ukládat informace o odvodech práce dle zaměstnanců, výdeji materiálu ze skladu, subdodávkách apod. Výrobní zakázky jsou přímo svázány s kalkulacemi na výrobky.

Rezervace

Rezervace

Modul umožňuje na základě odběratelských objednávek vytvářet rezervace na zboží či výrobky. Následná expedice dovoluje prodej podle uložené rezervace. Rezervaci lze vykrývat zcela nebo částečně.

Obchodní případ

Obchodní případ

Evidence obchodního případu slouží k přesné evidenci všech obchodních operací od založení po potvrzení nabídky, až po ukončení dodáním služeb či zboží odběrateli. Výstupem z obchodního případu je výkaz hospodaření dle obchodního případu včetně jednoduchého zobrazení všech navázaných ekonomických dokladů.

Prodané stroje

Prodané stroje

V modulu prodané stroje můžeme sledovat podrobnou evidenci všech prodaných a servisovaných strojů, které jsou v provozu u zákazníků. Evidence obsahuje mimo jiné i funkce pro sledování garančních prohlídek a oprav.

Doplňkový modul

SQL Ekonom SMS

Jednoduché zasílání informací zákazníkům prostřednictvím SMS zpráv.

Více informací

Poznejte blíže všechny naše služby

 

Chcete více informací?

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme a vybereme ideální produkt na míru Vaší společnosti či organizaci.

Image

Tomáš Urban

ředitel společnosti

Tel.: +420 603 449 244
E-mail: tomas.urban@softbit.cz

Společnost Softbit software s.r.o. Rychnov nad Kněžnou, IČO: 27473716 prohlašuje, že bude osobní údaje vyplněné v poptávkovém formuláři zpracovávat pouze za účelem vyhotovení obchodní nabídky a pro zajištění služeb souvisejících s charakterem poptávky. Tyto údaje nebudou předávány třetím osobám a společnost je bude chránit v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) číslo 2016/679 o ochraně osobních údajů.

SOFTbit software s.r.o.

Zaměřujeme se na vývoj a distribuci vlastních ekonomických a informačních systémů. Zajišťujeme plnou servisní podporu našich zákazníků k dodanému software. Umíme vymyslet řešení speciálně i pro Vás...

 

© 2022 SOFTbit software

Kontakty

Softbit Software s.r.o.
Nad Dubinkou 1634
516 01 Rychnov nad Kněžnou

IČO: 274 73 716
DIČ: CZ27473716

Po - Pá: 8-12 / 13-16